3. B

Publikováno: 10.6.2024 Autor(ka): Martina Burianová

V neděli 2. června ve 14 hodin jsme odjížděli od školy se 44 žáky třetích tříd.

První zastávka byla ve Velharticích, kde jsme absolvovali prohlídku hradu s Bílou paní.

Potom jsme se již těšili na ubytování v hotelu Belveder.

Program v následujících dnech jsme přizpůsobovali počasí. V Železné Rudě jsme si prohlédli kostel Marie Pomocné z Hvězdy, prošli jsme křížovou cestou až ke kapli sv. Anny, zaujala nás umrlčí prkna u kaple sv. Antonína a sv. Barbory. Ve zdejším Environmentálním centru jsme viděli všechny expozice a dozvěděli jsme se spoustu nových informací o šumavských lesích, bobrech, čápech, houbách a jelenech. Vlakem jsme dojeli do Klatov, kde jsme navštívili unikátní katakomby v prostorách pod kostelem Neposkvrněného Početí Panny Marie a sv. Ignáce, v jihozápadní části náměstí Míru. Vystoupali jsme též na Černou věž. Další túra vedla k Čertovu jezeru. Člen Horské služby nám přiblížil jejich těžkou a záslužnou práci a dovolil nám vyzkoušet si sezení na záchranářských dopravních prostředcích. Velkým zážitkem byla jízda lanovkou na Pancíř, výhled z „otevřených dveří“ i cesta vláčkem.

Ve volných chvilkách jsme využívali dětská a víceúčelová hřiště, bazén a tělocvičnu. Vyráběli jsme náramky z gumiček a královské koruny, navlékali korálky, kreslili jsme, vybarvovali, hráli hry. Abychom nezapomněli, co jsme za tento týden prožili, své dojmy jsme zapisovali do deníčků. Večery jsme si zpestřovali soutěžemi a diskotékou. Nechyběla ani noční bojovka a „bobřík odvahy“.

V pátek 7. 6. v 11. 45 si převzali rodiče své potomky před budovou ZŠ Březnice. Všichni žáci přijeli zdraví.

Kromě získávání vědomostí z oblasti přírody a historie si žáci upevňovali mezipředmětové vztahy a zpětně je uplatňovali v praxi. Rozvíjeli své fyzické schopnosti a estetické myšlení. Škola v přírodě přispěla i ke stmelení kolektivu a ozdravění vztahu mezi spolužáky. Děti respektovaly stanovená pravidla, pocvičily se v sebeobsluze a ochraně svého zdraví. Přijely bohatší o nevšední zážitky.

Cíle školy v přírodě byly naplněny.