Zprávy ze žákovského parlamentu

Publikováno: 8.10.2024 Autor(ka): Marie Hrubá

Žákovský parlament v tomto školním roce již zahájil svou činnost. Nejprve proběhly volby, ve kterých si žáci 4. - 9. tříd zvolili své dva zástupce. Volby proběhly 25.9. ve volební místnosti, žáci volili za plentou a své hlasovací lístky vhazovali do volební urny. Měli tak možnost vyzkoušet si volební proces jako dospělí.

Na první schůzce nového žákovského parlamentu podepsali parlamenťáci smlouvu o spolupráci s panem ředitelem, který zastupuje vedení školy.

Nyní je čeká prožitkový kurz s lektorkami Verčou a Lídou. Během kurzu se lépe poznají, zkusí společně řešit zapeklité úlohy, spolupracovat, rozdělí si role v týmu. Kurz se bude konat ve středu 16.10.2024 za podpory SRPŠ, které nám kurz zaplatil. Moc děkujeme.