Sběr materiálu na výrobky pro jarmárek školy a SRPŠ

Publikováno: 1.10.2024 Autor(ka): Miroslav Bělka

Vážení rodiče a milí žáci,

škola by ráda v letošním roce podpořila tvorbu výrobků pro adventní jarmárek, stejně jako rukodělné činnosti žáků ve výuce. Paní učitelka Hniličková sestavila seznam níže uvedených materiálů, které škola může využít, a další informace ke "sběru". Za spolupráci Vám předem děkujeme.

Nosit lze vše, co je pro Vás již nepotřebné:

• Ruličky od toaletního papíru.
  • Plata od vajec.
  • Zavařovací sklenice, hrnečky a skleničky bez potisku.
  • Zbytky látek, pytlovinu.
  • Staré květináče.
  • Zbytky dekorativních předmětů (stuhy, provázky, mašle…)
  • Kulatinu (rozměry – od 5-30 cm průměru).
  • Přírodniny – šišky, žaludy, kaštany, šípky, oříšky nebo jen skořápky.
  • Nepotřebné vánoční ozdoby.
  • Špunty od vína.

Pokud budete stříhat keře a stromy na své zahradě, rádi si vezmeme i nastříhané větvičky (cca od začátku listopadu) na výrobu věnců či svícnů.  Dále lze nosit odkopky rostlin (bylinek apod.) - rádi je zasadíme na záhoncích školní zahrady.

Nosit mohou žáci materiál již od 2. října do tříd nebo přímo Ing. Barboře Hniličkové (kabinet fyziky v 1. patře nové budovy). Více informací lze získat na e-mailu: barbora.hnilickova@zsbreznice.cz.