Dvě tváře Irska 3

Publikováno: 11.6.2024 Autor(ka): Zuzana Klimova

Putování po Glendalough

Dvě tváře Irska 3

V ranních hodinách jsme opustili naše hostitelské rodiny, obtěžkáni obědovými balíčky, skrývající nejrůznější sendviče, brambůrky, čokoládky a neodmyslitelnou bottle of water (láhev vody) a vydali se na poetickou pouť do mystické krajiny Glendalough. Příroda nás zde objala svou starobylou krásou. Klášterní ruiny se hrdě tyčily nad zrcadly jezer, zatímco staleté stromy šuměly příběhy dávných časů. Vzduch byl prosycen vůní vřesovišť a jemným zpěvem ptáků, který nás doprovázel při putování po kamenných stezkách.

Z Glendaloughu jsme se přesunuli na ovčí farmu, kde se čas zdál zastavený. Zelené pastviny se rozprostíraly až k obzoru a my jsme měli možnost pohladit jemnou vlnu ovcí, které se klidně pásly kolem nás. Žáci se zde s radostí chopili příležitosti chovat roztomilá jehňata, jejichž hebký dotek jim vykouzlil úsměvy na tvářích. Sledování pastýřských psů, jak s lehkostí ovládají stádo, bylo jako tanec, harmonický a zároveň fascinující. S úžasem jsme se dívali na jednoduchost a krásu venkovského života, kde každý okamžik plyne ve shodě s přírodou.

Naše cesta pokračovala k zahradám Powerscourt, kde jsme se ocitli v jiném světě. Záplava květů, fontány a pečlivě udržované trávníky tvořily symfonii barev a vůní. Každý krok mezi záhony růží a lilií byl jako vstup do živoucího obrazu, kde každá rostlina hrála svou jedinečnou roli. Nádhera italských teras a japonských zahrad nás uchvacovala, a my jsme s obdivem procházeli mezi staletými stromy, které pamatují časy, kdy se zde procházely šlechtičny ve svých nádherných róbách.

Závěr dne nás přivedl k majestátnímu vodopádu Powerscourt, jehož šumění nás uklidňovalo a připomínalo nám nekonečný tok času. Kapky vody se tříštily o kameny a vytvářely duhové odlesky, které nám dodávaly pocit pohádkové reality. Tento day trip plný objevů a tichých momentů v náruči přírody byl balzámem pro naše duše.

S únavou, ale i radostí a naplněním jsme se vrátili zpět. Žáci se již těšili na své hostitelské rodiny, kde budou trávit druhou noc, plni dojmů a nezapomenutelných zážitků. Irsko nám otevřelo svá srdce a my jsme se nechali okouzlit jeho magickou krásou a klidem, který nás bude ještě dlouho doprovázet.