Atletický Pohár rozhlasu

Publikováno: 21.5.2024 Autor(ka): Martin Zárybnický

Dne 6. a 15. května se konaly závody v královně sportů, v atletice druhého stupně. Soutěžilo se v těchto disciplínách: štafeta 4x60 m, sprint 60 m, skok daleký a vysoký, hod míčkem (mladší kategorie), vrh koulí (starší kategorie) a vytrvalostní běh (600 m mladší dívky, 800 m starší dívky, 1000 m mladší chlapci a 1500 m starší chlapci). Každý závodník mohl závodit maximálně ve dvou disciplínách a štafetovém běhu. Každý se popral se svými disciplínami a vznikl nejeden osobní rekord. Většina sportovců nabírala první sportovní zážitky na oficiální soutěži. Vzhledem k tomu, že naši školu reprezentovalo minimum deváťáků, tak příští rok budou závodníci bohatší o zkušenosti a za rok budou jejich výsledky zase o něco lepší. Někteří se nechali strhnout atmosférou, tlakem na výkon a jejich disciplína se jim úplně nevyvedla podle představ. Věřme, že nabyté zkušenosti jim pomohou v příštích letech a výkony budou jistější, a ještě lepší než letos, kdy absolvovali svou závodní premiéru.

Naši školu reprezentovali tito žáci a žákyně: T. A. Han, E. Chotívková, V. Karásková, K. Kocourková, E. Lukášková, S. Nejedlá, N. Ptáčková, N. Pýchová, E. Čiperová, A. Jechová, E. Macašová, E. Pechová, T. Sandrová, B. Sinkulová, N. Vojtechová, V. Yurkuts, N. Zárybnická, O. Fiřtík, D. Hampejs, A. Hruška, J. Liebner, R. Mareček, M. Mázdra, T. Vitík, M. Wagner, M. Fryč, P. Hájek, P. Hrach, P. Kliment, R. Kouba, M. Motáň, P. Rous, A. Sedláček, D. Vítek, M. Zemek

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a do budoucna jim přejeme mnoho (nejen) sportovních úspěchů.

Za vyučující TV Martin Zárybnický